Soylu ve CHP arasında “cenazeye gitme” tartışması

CHP Genal Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’da katıldığı şehit cenazesinde saldırıya uğramasının ardından Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında polemik yaşandı. 

SOYLU: YALAN RÜZGARIYLA KARŞI KARŞIYAYIZ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Yalan rüzgarıyla karşı karşıyayız.” sözlerine karşılık olarak CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’den cevap geldi. Özel, Fox Ana Haber’e yaptığı açıklamada, “Esas yalan rüzgarının senaristi de oyuncusu da Süleyman Soylu” diye konuştu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla TBMM’de verilen resepsiyonda konu hakkında bazı açıklamalarda bulunan Soylu, CHP’nin cenaze törenine katılım konusunda Emniyete, Kaymakamlığa ve Valiliğe haber vermediğini söyledi.

EMNİYETE BİLGİ VERİLDİ Mİ?

ENGİN ÖZKOÇ TELEFON KAYITLARINI PAYLAŞTI

Soylu’nun açıklamalarına bu kez CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’tan cevap geldi. Telefon kayıtlarını basın mensuplarıyla paylaşan Özkoç, koruma müdürlüğünün ilgili kişisi tarafından Ankara Koruma Şube Müdürlüğü’nün arandığını ve Kılıçdaroğlu’nun katılacağı şehit cenazesiyle ilgili bilgi istendiğini belirtti.

“SOPA DAĞITILDI” İDDİASI

CHP ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında yaşanan bir diğer tartışma konusu “Sopa dağıtıldığı” iddiası. “Bir kişi de desin ki burada sopalar dağıtıldı.” diyen Soylu’ya, Engin Özkoç fotoğrafla cevap verdi.

SOYLU’NUN 28 HAZİRAN 2018’DEKİ KONUŞMASI GÜNDEME GELDİ

Yaşanan olayın ardından Soylu’nun 28 Haziran 2018 tarihinde yaptığı bir konuşma tekrardan gündeme geldi. Bu konuşmasında, valilere emir vererek şehit cenazelerinde CHP il başkanlarının protokole kabul edilmemesini istediğini açıklamıştı.

Soylu, Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırının ardından bu sözlerinin gündeme gelmesi üzerine “Ben bir tedbir ortaya koydum.” dedi.


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın