Ana sayfa Gündem Soylu’dan flaş açıklama: Adil Öksüz’ün nerede olduğunu biliyoruz

Soylu’dan flaş açıklama: Adil Öksüz’ün nerede olduğunu biliyoruz

süleyman soylu
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, FETÖ’nün sözde TSK imamı Adil Öksüz hakkında önemli bir açıklama yaptı. Soylu, “Adil Öksüz’ün nerede olduğunu biliyoruz” ifadelerini kullandı. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kanal 7’de Mehmet Acet’in sorularını yanıtladı. 

FETÖ konusunda uluslararasında hamiliklerin devam ettiğini belirten Soylu, “ABD onların hukuka, kanuna uygun olmayan meselelerini bilmiyor mu? Dönelim Almanya ve Avrupa’ya. Almanya ve Avrupa’da da bizim aradığımız ve darbeye karışan kişileri muhafaza ediyorlar mı, etmiyorlar mı?” dedi. 

Soylu, “Adil Öksüz’ün Almanya’da olduğunu teyit eder misiniz?” sorusuna “Bize kalsın” yanıtını verdi. 

Ankesör ve büfe soruşturmalarında 15-16 binin üzerinde kişiye ulaşıldığını açıklan Soylu, bunların yüzde 42’sinin etkin pişmanlıktan faydalandığını söyledi. 

Dağdaki teröristleri indirmek için 5300 kişiyle görüştüklerini belirten Soylu, “İkna ile dağdan getirdiğimiz terörist sayısı 235” dedi. 

NE OLMUŞTU?

15 Temmuz darbe girişiminin kilit isimlerinden firari Adil Öksüz’ün, darbe girişimini Akıncı Hava Üssü’nde yönettiği tespit edilmişti. Akıncı Hava Üssü yakınlarında yakalanan Öksüz, adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış, savcılık tarafından yapılan itiraz da tutuklamaya yönelik delil olmadığı gerekçesiyle reddedilmişti. 

Yorum Yap

Yorum yazın
Please enter your name here