Süleyman Soylu: 2625 teröristin 580’i HDP binalarından dağa gitti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı CNN Türk canlı yayınında terörle mücadele ve HDP konusunda çarpıcı bir açıklamada bulundu. Soylu, 2013 ile 2018 yılları arasında 2625 teröristin ifadesine dayanarak bunların 580’inin HDP binalarından dağa çıktığını açıkladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamalarından satır başları:

“Türkiye bir terörle mücadele yürütüyor. Nasıl yürütüldüğünü milletimiz de biz de biliyoruz. Ama bu terörle mücadelenin en önemli meselesi toplumsal destektir. Bu toplumsal destek var. Ama terörle mücadelenin bir meselesi daha var. O da terör örgütüne herhangi bir desteği özellikle kendi sınırlarımız içerisinden engellemek. Biz bir yandan askerimiz, polisimiz, istihbaratımızla terör örgütünü etkisiz hale getirmeye çalışırken diğer taraftan da finans, lojistik, aynı zamanda beşeri kaynak, medya ve uluslararası desteklerine yönelik çok önemli adımlar atıyoruz.

2013 ile 2018 yılları arasında yaklaşık 2625 teröristin ifadesini aldık. Bunun 580’i HDP binalarından dağa gitti. Bunun büyük bir bölümü belediye binalarından dağa gitti. Diğer büyük bir bölümü de sözde sivil toplum örgütleri üzerinden dağa gitti. Siz bu hattı kesmezseniz terör örgütlerini alt üst edemezsiniz. Terör örgütünün hem moralini, hem de hareket kabiliyetini azaltacaksınız.

HDP’ye Batı’da özellikle CHP’liler oy verdi.

CHP, HDP gibi bir siyasi partiyi Meclis’e taşımıştır. Bunun bir siyasi sonucu var.

PKK’nın Arkasında Batı ve Amerika Var

PKK’nın arkasında Batı var. Daha yeni Amerikan’ın terör örgütüne sağladığı silahlar elimizde.

Şu anda Doğu’da bir huzur ortamı var.”


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın