Süleyman Soylu ve Özgür Özel arasında sert tartışma

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Özgür Özel, sosyal medya üzerinden tartıştı. Ölüm orucunun 288’inci gününde hayatını kaybeden Grup Yorum üyesi Helin Bölek için Özgür Özel’in yaptığı paylaşıma Süleyman Soylu’dan sert tepki geldi. 

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, ölüm orucunun 288’inci gününde hayatını kaybeden Grup Yorum üyesi Helin Bölek için sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Özel, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: 

“Grup Yorum mensubu sanatçı Helin Bölek’in ölüm orucundayken yaşamını yitirmesinin üzüntüsü içindeyiz. Gün, ölüm orucunu sürdüren Mustafa Koçak ve İbrahim Gökçek’i yaşatmak için harekete geçme günüdür. Talepler yerine getirilmeli, toprağa yeni bir canın düşmesi engellenmelidir.”

BAKAN SOYLU: GERÇEK YÜZÜNÜZ BİR KERE DAHA GÖRÜLDÜ 

Bakan Soylu, kısa bir süre sonra sosyal medya hesabından Özel’in paylaşımına sert bir yanıt verdi. Soylu, şu ifadeleri kullandı:

“Hastaneye kaldırıldığı halde DHKP-C’nin talimatıyla tedavisini engelleyerek hastaneden çıkartıp ölüme yatıran sizin milletvekilleriniz. Ölümü kutsallaştırıp DHKP-C’nin değirmenine ölü taşıyan da sizsiniz. Gerçek yüzünüz bir kere daha görüldü, örgüt yalakaları.”

ÖZEL: ÖLÜMÜ DEĞİL YAŞAMI KUTSUYORUZ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun paylaşımına CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’den de sert bir yanıt geldi. Özel, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“CHP’nin adını bir örgütle yan yana getirirken insan biraz utanır Süleyman Soylu. Örgüt yalakası, senin gibi bir örgütten finansman elde edendir; bir örgütü kampanyasında kullanandır; bir örgüte ne istediyse verendir. Senin ve DHKP-C’nin aksine ölümü değil yaşamı kutsuyoruz!”


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın