Ana sayfa Gündem Tarkan’dan Kaz Dağları tepkisi: Bu ne bitmek bilmeyen bir para ve güç...

Tarkan’dan Kaz Dağları tepkisi: Bu ne bitmek bilmeyen bir para ve güç hırsıdır

PAYLAŞ
tarkan
Tarkan (Fotoğraf: @tarkan)

Dünyaca ünlü şarkıcı Tarkan, altın arama çalışmalarının yürütüldüğü Kaz Dağları ile ilgili olarak, “Bu ne bitmek bilmeyen bir para ve güç hırsıdır” ifadelerini kullandı. 

Kanadalı bir şirketin altın arama çalışmaları yürüttüğü ve binlerce ağacın kesildiği Kaz Dağları ile ilgili olarak bir tepki de ünlü şarkıcı Tarkan’dan geldi. 

Tarkan, Instagram hesabından yayınladığı mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Rant uğruna feda edilen Hasankeyf’ler, Allianoi’ler, Karadeniz’in dereleri, ormanları. Dikilen çirkin beton yığınları için kesilen binlerce yıllık zeytin ağaçları. Kurutulan göller, kirletilen, zehirlenen denizler, topraklar. Altın için feda edilen güzelim Kaz dağları ormanları.

Bu ne bitmek bilmeyen bir para ve güç hırsıdır. İnsan ülkesinin doğasını, tarihini, kültürünü rant uğruna bir kalemde nasıl satabilir böyle?

Dünyanın neredeyse her yerinde durum aynı.  Halkın oylarıyla bulundukları noktaya gelen yetkililer kendilerini o ülkenin sahibi sanıp istediklerini yapma hakkını kendilerinde nasıl buluyorlar

Vatandaş kendi toprağını, doğasını savunmaya, korumaya kalktığında bir de vatandaşa ayar verip, kafa tutup, tehditler savuruyorlar.

Yeter artık. Bi durun, kendinize gelin.Sizlere emanet edilen bu topraklara ve de temsilcisi olduğunuz halkınıza ihanet etmeyin artık.

Bi elinizi kalbinize koyun da vicdanınıza kulak verin artık. Rant için bu doğa katliamlarına bir son verin artık.”

NE OLMUŞTU?

TEMA Vakfı tarafından yapılan açıklamaya göre, Kaz Dağları’nda yürütülen altın arama çalışmaları sırasında ÇED raporuna aykırı bir şekilde 195 bin ağacın kesildiği belirtilmişti.

Yorum Yap

Yorum yazın
Please enter your name here