Ana sayfa Gündem Taşcı: Sevda Noyan’ın katıldığı program RTÜK gündemine getirilmedi

Taşcı: Sevda Noyan’ın katıldığı program RTÜK gündemine getirilmedi

PAYLAŞ

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) CHP’li üyesi İlhan Taşcı, Sevda Noyan’ın katıldığı programın RTÜK Üst Kurul gündemine getirilmediğini söyledi. 

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) CHP’li üyesi İlhan Taşcı, bugünkü RTÜK Üst Kurul toplantısı hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’in bugünkü Üst Kurul toplantısına “mazeret” bildirerek katılmadığını belirten Taşcı, “Sevda Noyan’ın katıldığı program, Üst Kurul gündemine getirilmedi ve görüşmedi” ifadelerini kullandı.

Taşcı’nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şu şekilde: 

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin “mazeret” bildirerek bugünkü olağan Üst Kurul toplantısına katılmadı.  “Cebimde listem hazır. Ailemiz en az 50 kişiyi götürür” diyen Sevda Noyan’ın katıldığı program, Üst Kurul gündemine getirilmedi ve görüşülmedi.

NE OLMUŞTU?

Sevda Noyan, Ülke TV’de Esra Elönü’nün sunduğu “Arafta Sorular” programına katılmış, “Bizim aile şöyle bir 50 kişiyi götürür. Onu söyleyeyim. Biz çok donanımlıyız bu konuda maddi ve manevi olarak. Bizim hala sitede var 3-5. Benim listem hazır açıkçası” ifadelerini kullanmıştı.

Sevda Noyan’ın kullandığı ifadeler sosyal medyada büyük tepki çekmişti. 

Ülke TV ve Kanal 7 Medya Grubu, söz konusu ifadelerle ilgili bir özür açıklaması yapmıştı. Açıklamada, “Sevda Noyan’ın ‘darbe ve darbecileri’ eleştirmenin ötesindeki söylemlerini Ülke TV ve Kanal 7 Medya Grubu olarak asla tasvip etmiyoruz. Tasvip etmediğimiz ve yayın ilkelerimize aykırı sözlerin Ülke TV ekranlarından sarfedilmesi nedeniyle kamuoyundan özür dileriz” ifadelerine yer verilmişti. 

Yorum Yap

Yorum yazın
Please enter your name here