Teoman

Teoman anlattı: Müslüm Gürses’le nasıl tanıştı?

Müslüm Gürses, bir dönem Teoman’ın şarkısı ‘Paramparça’yı söylemiş ve ikili ayrıca birçok konserde düette yapmıştı. O dönem bu birliktelik kamuoyu tarafından oldukça ilginç bulunmuştu. Yıllardır arabesk şarkılarıyla dinleyicilerin gönlünde taht kuran Müslüm Gürses, tarzının dışına çıkarak bir rock şarkısını seslendirmiş ve bunda da oldukça başarılı olmuştu. Peki Müslüm Gürses ile Teoman nasıl bir araya geldi? İkilinin tanışma hikayesi nasıl gerçekleşti. Teoman bu tanışma hikayesini şu şekilde anlatıyor:

“Ben hep yabancı müziklerle ilgilenirken elime birdenbire yanlışlıkla Müslüm Gürses albümü geçti ve çok etkilendim. Hatta arkadaşlarımla da konuşuyorduk. Biz hep yabancı müziklere eğilmiştik. Arabesk, en azından bizim kültürel ortamımızda çok gerilere atılmıştı.

‘Haydar Haydar’ şarkısını dinledim ve tüm arkadaşlarıma da dinlettim. Bireysel tanışmam bu şekilde. Ondan sonra da benim ‘Paramparça’ albümüm çıktı. Universal Plak’la yapıyorduk bu albümü. Süha Yavuz Universal Plak’ın başındaydı. Bir gün buluştuk ve ‘Müslüm Gürses’in Paramparça şarkısını söylemesine ne dersin’ dedi. Benim de daha evvel bir geçmişim olduğu için çok hoşuma gitti. Hemen vermek istediğimi söyledim. Ondan sonra da kayıt sürecinde Müslüm Gürses ile tanıştım.”


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın