Teröristbaşı Öcalan’dan HDP’ye: “23 Haziran seçimlerinde tarafsız kalın”

Teröristbaşı Abdullah Öcalan, Halkların Demokratik Partisi’ne (HDP) 23 Haziran’da yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde ‘tarafsız kalınması’ çağrısında bulundu. 

Abdullah Öcalan ile bir görüşme gerçekleştiren Doç. Dr. Ali Kemal Özcan, görüşmeye ilişkin bir basın açıklaması yaptı.

Özcan, Abdullah Öcalan’ın HDP’ye 23 Haziran seçimlerinde ‘tarafsız kalınması’ çağrısı yaptığı mektubu okudu. 

Sabah Gazetesi Ankara Temsilcisi Okan Müderrisoğlu, bugünkü köşe yazısında Abdullah Öcalan’ın avukatlarıyla yaptığı görüşme sonucunda İstanbul seçimlerinde nötr kalınması çağrısında bulunduğunu belirtmişti.

Mektubun okunmasının ardından HDP’nin resmi Twitter hesabından dikkat çekici paylaşımlar yapıldı. 

HDP’nin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, “31 Mart’ta oylarımızı koruyarak demokrasiye kazandırmıştık, şimdi yine demokrasi ve halk iradesinin kazanması için sandık başına gidecek, oylarımızı demokrasi, barış ve eşitlikten yana kullanacağız” ifadeleri kullanıldı. 

HDP’nin resmi Twitter hesabından yapılan bir başka açıklamada ise şu ifadelere yer verildi: “Doğa talanına, rant çarkına ve insan kayırmacılığa karşı 23 Haziran’da oylarımız demokrasi, barış ve özgürlükleredir. İstanbul’u rant cennetine çevirip palazlanmak isteyenlere dur de..”

Fotoğraf: @HDPgenelmerkezi, Twitter

Avukatlarıyla görüşme yasağı kaldırılmıştı

Geçtiğimiz Mayıs ayında teröristbaşı Abdullah Öcalan için uzun bir süredir uygulanan görüş yasağı kaldırılmış ve avukatlarıyla görüşmesi sağlanmıştı. 

Demirtaş: İmamoğlu’nun söyleminin desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz.

HDP’nin eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, İstanbul seçimlerinde Millet İttifakı’nın adayı Ekrem İmamoğlu’nun söyleminin desteklenmesi gerektiğine inandığını belirtmişti.


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın