Tesla hedefini gerçekleştirdi: 7 günde 7000 araç

Tesla, Model 3 için belirlediği hedefi gerçekleştirdi. Şirket, haftalık 5 bin adet üretim hedefini fazlasıyla tutturdu ve 7000 araç üretimi gerçekleştirdi.

Tesla, son zamanlarda ekonomik olarak yaşadığı sıkıntılarla gündeme geliyordu. Ancak şirket buna rağmen koyduğu üretim hedefini tutturmayı başardı.

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, bu başarıyı Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımla duyurdu. Musk’ın bu paylaşımına Ford Avrupa’nın CEO’su Steven Armstrong’un, “4 saatte 7 bin araç” şeklinde cevap vermesi dikkat çekti.

Tesla, bu başarısının ardından elektrikli otomobil modeli olan Model 3 için üretim hedefini de artırdı. Buna göre önümüzdeki ayın sonuna kadar araç üretim hedefini haftalık 6 bin olarak belirledi.  Musk, Tesla çalışanlarına ise şu mesajı gönderdi: “Sanırım artık gerçek bir araba şirketi olduk.”


Elon Musk Kimdir?

Elon Musk, 1971 yılında Güney Afrika’da dünyaya geldi. Henüz 12 yaşındayken bir bilgisayar oyunu tasarladı ve bunun satışını gerçekleştirdi. Kanada’da bulunan Queen’s Üniversitesi’nde 2 yıl eğitim gördü. Pensilvanya Üniversitesi’nden hem fizik hem de ekonomi üzerine diploma aldı. Çevirim içi içerik yayınlama yazılımı olan Zip2 projesini hayata geçirdi ve daha sonra bunu 307 milyon dolar nakit, 34 milyon dolar hisse senedi karşılığında sattı. Çevirim içi ödeme sistemi olan Paypal’ı kurdu. 2002 yılında bu girişimini 1,5 milyar dolara sattı. 2002 yılında  SpaceX’i kurdu.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın