TRT Kurdi, teröristbaşının kardeşi Osman Öcalan ile röportaj yaptı

Teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan, TRT Kurdi ekranlarında röportaj verdi. 

TRT Kurdi, 23 Haziran seçimlerine bir gün kala teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan’ı ekrana çıkardı. 

Millet İttifakı’nın CHP’li İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu’nun Kürtler için ciddi bir mesaj vermediğini savunan Öcalan, “CHP’nin Kürtler için hiçbir projesi yok” diye konuştu. 

Öte yandan Öcalan, bir gün önce abisinin gönderdiği mektuba ilişkin yaptığı açıklamada, Kürtlerin ‘İstanbul seçimlerinde tarafsız kalın’ çağrısına uyacaklarını iddia etti. 

Fotoğraf: @TRTKurdiTV, Twitter

Teröristbaşı Abdullah Öcalan, birkaç gün önce gönderdiği mektupta, HDP’ye 23 Haziran’da yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde ‘tarafsız kalınması’ çağrısında bulunmuştu. 

HDP’nin eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş ise Twitter hesabından yaptığı açıklamada, İstanbul seçimlerinde Millet İttifakı’nın adayı Ekrem İmamoğlu’nun söyleminin desteklenmesi gerektiğine inandığını belirtmişti.

Geçtiğimiz Mayıs ayında teröristbaşı Abdullah Öcalan için uzun bir süredir uygulanan görüş yasağı kaldırılarak avukatlarıyla görüşmesi sağlanmıştı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Öcalan’ın mektubuna ilişkin yaptığı açıklamada, mektubun ‘HDP’nin vahim sapmasına itirazın ve rahatsızlığın bir sonucu olduğunu’ söylemişti. 

Eski MHP Milletvekili Sinan Oğan: Bir Türk milliyetçisi olarak televizyonlar bize ambargo uygularken…

24. dönem MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, Osman Öcalan’ın TRT Kurdi’de röportaj yapmasına, “Eski bir milletvekili, Strateji Merkezi Başkanı, akademisyen bir Türk milliyetçisi olarak televizyonlar bize ambargo uygularken, PKK elebaşının kardeşi, elinde yüzlerce askerimizin ve vatandaşımızın kanı olan Osman Öcalan ile özel röportaj yapıyor!” diyerek tepki gösterdi. 

Bahçeli: Teröristbaşı, HDP’nin istismarına müdahale etmek istedi

Teröristbaşı Öcalan’dan HDP’ye: “23 Haziran seçimlerinde tarafsız kalın”


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın