TSK’dan Kandil’e Dev Operasyon Hazırlığı

Irak’ın kuzeyindeki terör yuvası Kandil’e yönelik büyük operasyon için Türk Silahlı Kuvvetleri son hazırlıklarını yapıyor. Son olarak Türk savaş uçakları, Kandil’deki 14 hedefi imha etti. Zap ve Hakurk’ta 3 terörist ise hava harekatı ile etkisiz hale getirildi.

Türk savaş uçakları bir kez daha Kandil’e bomba yağdırdı. PKK terör örgütüne ait 14 hedef imha edildi. Kandil Harekatı’nın başlaması ise artık an meselesi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, daha önce yapmış olduğu bir konuşmada, “Öyle bir operasyon yapılacak ki kimsenin ruhu duymayacak” demişti. Başbakan Binali Yıldırım ise Kandil’e yönelik bir operasyon için her seçeneğin masada olduğunu söyledi.

KANDİL DAĞI HAKKINDA BİLGİ

Kandil, yaklaşık 30 yıldır terör örgütü PKK’nın sözde ana karargahı. Kandil’de örgütün üst yöneticilerinden Murat Karayılan, Cemil Bayık, Mustafa Karasu örgütün saldırı planlarını buradan yapmakta. Yapılan değerlendirmelere göre Kandil dağında yaklaşık 3 bin terörist ve 50 kamp bulunmakta. Kandil’in etrafında 600 köy var ve bu köylerin birçoğu PKK’nın etkisi altında. Kandil’e yönelik bugüne kadar çok sayıda hava harekatı düzenlendi, fakat herhangi bir kara harekatı yapılmadı.


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın