ergün atalay

Türk-İş Başkanı: Hayatım boyunca ülkemi de işçiyi de satmadım

Kamu işçileri için kendi taleplerinin altında maaş zammını kabul etmesi ve mikrofonunun açık kaldığı sırada söylediği sözler sebebiyle gündeme gelen Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, ‘kendisini eleştirenlerin yüzde 90’ının işçi olmadığını, terörü destekleyen gruplar olduğunu’ söyledi. 

‘Hayatım boyunca ülkemi de işçiyi de satmadım’

Aydınlık gazetesine konuşan Atalay, kararın sendikaların ve işçilerin ortak kararı olduğunu belirterek, “Hayatım boyunca ülkemi de işçiyi de satmadım, satmam, sattırmam” ifadelerini kullandı.

‘İşçinin isteği doğrultusunda hareket edilmiştir’

Türkiye’nin ciddi bir ekonomik kriz içinde olduğunu ve sözleşmenin böylesi bir kriz ortamında imzalandığını belirten Atalay, “İşçinin ekmek teknesini korumayı da düşündüğü koşullar söz konusudur. İşçiler bir yandan maaşlarına zam isterken diğer yandan ekmek teknelerini de korumayı esas almışlardır. Toplu sözleşme görüşmeleri en az hasarla atlatılmıştır. İşçinin isteği doğrultusunda hareket edilmiştir” diye konuştu. 

Ne olmuştu?

Atalay’ın, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile konuştuğu sırada mikrofonu açık kalmış ve “Uzasa işi karıştıracağız. En azından kapattım böyle” dediği duyulmuştu. 


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın