twitter

Twitter hesap silme işlemi nasıl yapılır?

Twitter, en popüler sosyal medya siteleri arasında bulunuyor. “Digital 2019” raporuna göre dünyada 895 milyon, Türkiye’de ise 9 milyon kullanıcısı var. Ancak bazı Twitter kullanıcıları zaman içerisinde hesabını silmek istiyor. Peki, Twitter hesap silme işlemi nasıl yapılır? İşte adım adım yapmanız gerekenler haberimizde.

TWİTTER HESAP SİLME İŞLEMİ

Twitter hesap silme işlemi oldukça kolay bir şekilde yapılmaktadır. Öncelikle aşağıda yer alan linke tıklayın. 

Twitter hesap silme linki

Bağlantıya tıkladığınızda resimdeki sayfa karşınıza gelecek. Sayfanın en aşağısında bulunan “Devre dışı bırak” butonuna tıklayarak hesabınızı silebilirsiniz. 

30 GÜN İÇERİSİNDE HESABINIZI YENİDEN AÇABİLİRSİNİZ!

Twitter hesap silme işlemini tamamladıktan sonra 30 gün boyunca hesabınız silinmez. Bu süre içerisinde aynı kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaparak tekrardan hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz. 

İKİNCİ YÖNTEM

Bu konuda direkt link aracılığıyla silme yöntemi dışında ikinci bir yöntem daha var. İşte adım adım yapmanız gerekenler:

1. Twitter hesabınıza giriş yapın.

2. Sol köşede bulunan “Daha fazla” butonuna tıklayın. Ardından da “Ayarlar ve gizlilik” butonuna tıklayın.

3. Açılan sayfada “Veriler ve İzinler” başlığı altında yer alan “Hesabını devre dışı bırak” seçeneğine tıklayın.

4. Karşınıza gelen ekranda en altta bulunan “Devre dışı bırak” seçeneğini tıklayarak silme işlemini tamamlayabilirsiniz. 

HESABINIZI SİLMEDEN ÖNCE VERİLERİNİZİ İNDİREBİLİRSİNİZ!

Twitter hesabınızı silmeden önce verilerinizi indirebilirsiniz. Bunun için öncelikle Twitter sayfanızın sol köşesindeki “Daha fazla” butonuna tıklamanız gerekiyor. Ardından “Ayarlar ve gizlilik” seçeneğine tıklayın.

Karşınıza gelen ekranda “Veriler ve izinler” başlığı altında bulunan “Twitter verilerin” butonuna tıklayın. Burada tekrardan şifrenizi girmeniz gerekiyor. Bu işlemi yaptıktan sonra gerekli bilgilendirme, ilişkilendirilmiş e-posta adresinize gelmektedir. 

Instagram hesap silme ve dondurma işlemi nasıl yapılır?


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın