Ana sayfa Gündem Uçuşlar ne zaman başlayacak? THY’den açıklama geldi

Uçuşlar ne zaman başlayacak? THY’den açıklama geldi

PAYLAŞ

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle yurt içi ve yurt dışı tüm uçuş seferleri geçici bir süreliğine durdurulmuştu. Uçuşların yeniden ne zaman başlayacağı merak ediliyor. Konuyla ilgili Türk Hava Yolları’ndan (THY) açıklama geldi.

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, iç ve dış hat tarifeli yolcu seferlerinin 28 Mayıs 2020 tarihine kadar iptal edildiğini duyurdu. Ekşi, “Biliyoruz zor, ama bu mücadeleyi kazanmak için hep beraber biraz daha sabretmemiz lazım. Maalesef, iç ve dış hat tarifeli seferlerimizi 28 Mayıs 2020 tarihine kadar iptal etmek zorundayız” ifadelerini kullandı. 

Uçuşların ne zaman başlayacağı konusunda kendisine sıkça soru geldiğini belirten Ekşi, “Tüm samimiyetimiz ile söyleyelim. Biz herkesten daha fazla uçmak istiyoruz. Her şeyi belirleyecek olan Kovid-19 salgınının nasıl seyredeceği ve otoritelerin vereceği karar” ifadelerini kullandı. 

Türkiye’de koronavirüs önlemleri kapsamında 31 il için giriş çıkışlara sınırlama getirilmişti. Bu kararın ardından açıklama yapan THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, 14 büyükşehire yapılan kısıtlı sayıdaki iç hat seferlerinin 30 Nisan’a kadar iptal edildiğini belirtmişti. 

Yorum Yap

Yorum yazın
Please enter your name here