Varank’tan Gül ve Davutoğlu’na ‘kayyum mesajı’ tepkisi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, isim vermeden 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kayyum kararına ilişkin yaptığı açıklamaları eleştirdi. 

Bakan Varank, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Yıllarca devletin üst kademelerinde bulunup her konuşmalarında sözüm ona devlet adamlığından bahsedenler, bir kere olsun kendi konforlu alanlarından çıkıp risk alamadılar. Bugün de yine birilerine şirin gözükmek adına terör yandaşı belediyeler için destek mesajları yayınlıyorlar” ifadelerini kullandı. 

Ne olmuştu?

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, sosyal medya hesaplarından yaptıkları açıklamada İçişleri Bakanlığı’nın almış olduğu kayyum kararını eleştirmişti.

Gül, konuya ilişkin Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Daha yeni seçilmiş belediye başkanlarının “bu şekilde” görevden alınmaları demokrasimiz için doğru olmamıştır” ifadelerini kullanmıştı. 

Davutoğlu ise belediye başkanlarının idari tasarrufla görevden alınmasını ‘demokratik sistemin ruhuna aykırı’ olarak nitelendirmişti. 


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın