veyis ateş

Veyis Ateş kimdir?

Tam adı “Abdurrahman Veyis Ateş” olan ünlü televizyoncu Veyis Ateş, 1973 yılında Mersin’in Tarsus ilçesinde dünyaya geldi.

Veyis Ateş’in küçük yaşlardan itibaren okumaya yönelik büyük bir tutkusu vardı. Onu en çok etkileyen yazar ise Kemal Tahir‘di.

Yükseköğrenimini Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Felsefesi Bölümünde tamamladı. Aslında Radyo ve Televizyon ile Sosyoloji okumayı istiyordu, ancak babasının isteğiyle İlahiyat Fakültesi’ni tercihleri arasına koymuştu.

Üniversitede öğrenim gördüğü sırada radyoculuğa başladı. İlk görev yaptığı kurum Cem Radyo oldu. Bu dönemde hem öğrenimini sürdürdü hem de radyoculuk yaptı. TRT’nin ilk ekran yüzlerinden Tuna Huş‘tan diksiyon dersi aldı. Üniversiteden mezun olduktan sonra bir süre Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliği yaptı.

İlk televizyonculuk deneyimini ise TV Net adlı kanalda yaşadı. 2006 yılından itibaren burada çalışmaya başladı. İlk olarak gece spikeri olarak görev yaptı. Daha sonra ise Ana Haber Bültenini sunmaya başladı. Bunun yanı sıra çeşitli programlarda sunuculuk da yaptı. Bu programlardan bazıları şunlardır: Habere Bakış, Tarih Sohbetleri, Kadir Mısıroğlu ile Tarih Sohbetleri. Uzun bir süre TV Net’te sunuculuk yaptıktan sonra yönetici olarak çalışmaya başladı.

Bir dönem Yeni Şafak gazetesinde ve İnternethaber‘de köşe yazarlığı yaptı. Öte yandan Spikerler Derneği Başkanlığı görevinde de bulundu.

HABERTÜRK TV’YE TRANSFERİ 

2013 yılında Habertürk TV‘ye geçti. Ertesi yıl Habertürk Ankara Temsilciliği görevine getirildi. 2016 yılında ise Habertürk TV Genel Müdürü koltuğuna oturdu. Habertürk TV’de “Akılda Kalan” ve “Habertürk Gündem” adlı programların sunuculuğunu yaptı.

Yaklaşık 2 yıl Habertürk TV Genel Müdürü olarak görev yapan Veyis Ateş, 5 Temmuz 2018 tarihinde Twitter hesabından yaptığı açıklama ile görevini bıraktığını ve bundan sonra Habertürk’te programcı ve yazar olarak yer alacağını açıkladı.

Veyis Ateş, kendi deyimiyle, her daim öğrenmeye istekli ve çalışkan biri olmuştu. Ankara Temsilciliği görevine getirildiğinde ilk bir ayda Ankara içinde 1800 kilometre yol yapmıştı. Bu süreçte, çok sayıda kamu kuruluşunu ve siyasi parti merkezini ziyaret etmişti. 2018’de Habertürk ekranlarında “Büyük Sorular” programının sunuculuğunu yapmaya başladı. 

2006 yılında “Etkili Konuşma“, 2017 yılında ise “Akılda Kalan” adlı kitapları yayımlandı.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın