WhatsApp çevrimiçi durumu nasıl kapatılır? (%100 çözüm)

WhatsApp, akıllı telefonlarda en çok kullanılan uygulamalar arasında yer alıyor. Tanıdıklarımızla konuşmak, iş arkadaşlarımıza acil evrak göndermek ya da aile yakınlarımızla görüntülü sohbet etmek için pek çoğumuz WhatsApp uygulamasını kullanıyor. Whatsapp, çevrimiçi etkinliğinizin durumunu ve çok daha fazlasını izlemek için çeşitli ilginç araçlara sahiptir.

WhatsApp’ta fark edilmeden kalmanız gereken durumlar olabilir. Çevrimiçi kimliğinizi gizlemeniz veya WhatsApp’ta çevrimdışı görünmeniz gereken durumlar olabilir. Belki de son görülen özelliği kapatmak istiyorsunuz.

Arkadaşlardan gelen bir mesajı açtığınızda, WhatsApp sizi çevrimiçi duruma getirir ve WhatsApp’tan çıkıp kapattığınızda, profilinizde en son görüntülenen tarih ve saat görüntülenir. WhatsApp’ı her açtığınızda, arkadaşlarınız onlarla sohbet etmek için yeterince iyi olduğunuzu düşünebilir ve mesaj bombardımanına tutabilir. Bu durumda, bununla başa çıkmanın en iyi yolu, çevrimiçi profilinizi gizlemektir.

Terim olarak da bilinen çevrimiçi kapatma, WhatsApp aracılığıyla hem webde hem de mobil uygulamalarda mümkündür, bu da ek bir uygulama indirmeniz gerekmediği anlamına gelir. WhatsApp çevrimiçi gizleme uygulamaları internette mevcut olduğundan ve öncelikle uygulamalara ihtiyaç olmadığından bu uyarının yapılması da önemlidir.

WhatsApp çevrimiçi kapatma

Sosyal medya kullanıcıları tarafından sıklıkla kullanılan Whatsapp, dünya genelinde en çok kullanılan mesajlaşma platformudur. Uygulamanın içinde yer alan birçok özellik vardır ve internete erişim yoluyla kişilerinizle sohbet edebilirsiniz. Bunlardan biri de WhatsApp çevrimiçi gizleme uygulamasıdır. WhatsApp’ı çevrimiçi olarak değiştirmek için ayar menüsünü açmalısınız.

WhatsApp üzerinden veya bir şekilde çevrimiçi görünmemek mümkün mü? Dilerseniz kullandığınız çevrimiçi özelliği değiştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları izlemelisiniz.

Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Son Görülme

Yukarıdaki adımları izlerseniz, WhatsApp size dört seçenek sunacaktır.
Herkes: Tümünü seçerseniz, dizininizde listelenmemiş olsa bile herkes en son ne zaman oturum açtığınızı öğrenebilir.
Kişilerim: Kişilerimi seçerseniz, yalnızca en son ziyaret ettiğinizde kişilerinize eklediğiniz numaralar görünür. Kişilerinize dahil olmayanlar onu göremezler.
Kişilerim dışında: Kişilerim dışında seçeneğini seçerseniz, WhatsApp kişilerinizdeki kişileri siler. Bu, listenizden bir grup insan seçmenizi sağlar. Seçtiğiniz kişiler en son ne zaman çevrimiçi olduğunuzu göremez. Seçmediğiniz kişiler, en son çevrimiçi olduğunuz zamanı görüntüleyebilir.
Hiç kimse: Bu seçeneği seçerseniz, interneti ne zaman ziyaret ettiğinizi, kişi listesinde olup olmadığını kimse göremez.

Yukarıdakileri yaparsanız, en son ne zaman çevrimiçi olduğunuza bakamazsınız. WhatsApp’ı internette tamamen devre dışı bırakmak mümkün değildir, ancak yukarıdaki talimatları kullanarak istediğiniz gibi görünmesini sağlayabilirsiniz.

Whatsapp çevrimdışı görüntüleme özelliği nedir?

Whatsapp, günümüzde hemen hemen herkes tarafından kullanılan, akıllı telefonlar için tasarlanmış bir arama ve mesajlaşma uygulamasıdır. Dünyanın herhangi bir yerinde, internete bağlı olduğunuz sürece Whatsapp’ı kullanarak videolar, fotoğraflar, belge aramaları ve videolar oluşturabilirsiniz. Whatsapp’ta çevrimdışı olarak görünüm yapabilme özelliği de ilerleyen zamanlarda eklenen özellikler arasında yer alıyor.

Whatsapp’ta çevrimdışı mesaj nasıl gönderilir?

WhatsApp’ın Android ve iOS işletim sistemlerinde kullanılabilen ekrana yanıtla ve hızlı yanıt özelliği sayesinde, çevrimiçi olmanıza gerek kalmadan mesajlara yanıt verebilirsiniz. Bunun işe yaraması için gönderilecek mesajın size farklı bir taraftan gelmesi ve uygulamada olmasanız bile ekranınızda yüksekte görünmesi gerekir.

Karşı taraftan bir e-posta aldığınızda, ana ekranda bir uyarı alırsınız. Mesajın alt kısmında “cevap” ve “okundu olarak işaretle” seçenekleri bulunmaktadır. Buradan “cevapla” seçeneğine basarak karşı taraf için mesajınızı oluşturabilirsiniz.

Çevrimiçi durum bilgilerinin diğer üçüncü tarafa gönderilmesinin bir yolu yoktur. Burada önemli olan WhatsApp uygulamanıza giriş yapmamaktır. Uygulamaya giriş yaptığınızda, anında çevrimiçi görüneceksiniz.

Alternatif İkinci Seçenek: İnternet erişimini kapattıktan sonra WhatsApp uygulamasını açın, mesajınızı yazın ve gönder butonuna tıklayın. Uygulamayı kapatın ve internet bağlantınızı kapatın.

Whatsapp’ta birinin çevrimiçi olduğunu nasıl anlarız?

Kişi adının altında çevrimiçi bir mesaj görürseniz ve kişinin adı çevrimiçi görünüyorsa, çevrimiçidirler. Ancak, daha önce açıklandığı gibi kilit ekranını kullanarak mesaj yazarlarsa, çevrimiçi yazmaz ve bir metin mesajı alabilirsiniz.

WhatsApp’ta son görülmeyi devre dışı bırak

Son görülme durumunu gizlemek istiyorsanız, bunu iki şekilde yapabilirsiniz: Geçici olarak devre dışı bırakarak veya kalıcı olarak. Son görülme, birisinin sizi sohbetler penceresinde en son ne zaman çevrimiçi gördüğünü gösteren bir özelliktir. Ancak bu, kişinin mesajınızı okuduğu veya yanıtladığı anlamına gelmez.
Bu özelliği devre dışı bırakmak için öncelikle WhatsApp sürümünüzü güncellemelisiniz. Bu, diğer kişinin son görülme durumunuzu ve kişisel bilgilerinizi görmesini engelleyecektir. WhatsApp’ta son görülme durumunu devre dışı bıraktığınızda, metinleri okuyabilir, yanıtlayabilir ve gönderebilirsiniz, ancak durumunuz gizlenecektir. Bu ayar Hesap > Gizlilik menüsünde bulunur.

Son görülmeyi devre dışı bırakmak, gizliliğinizi korumanın çok basit bir yoludur. Bunu hem iOS hem de Android cihazlar için yapmak mümkündür. Bunu yapmak için üç dikey nokta simgesini seçmeniz ve ardından ayarları seçmeniz gerekir. Birkaç saniye sonra hesap menüsünü görmelisiniz.

İnsanların durumunuzu görmesini engelleme

İnsanların WhatsApp’ta durumunuzu görmesini engellemek, güncellemelerinizi sizi takip eden kişilerden gizleyen basit bir işlemdir. Uygulama, güncellemelerinizi gizlemek istediğiniz kişilerin listesini seçmenize olanak tanır. Bunu yapmak için Ayarlar > Gizlilik > Durum’a gidin. Şunlar dışında kişilerim… seçeneğinin yanındaki kutuyu seçin ve engellemek istediğiniz kişileri seçin. Ardından, Bitti‘ye dokunun.

Engellenecek kişiyi seçtikten sonra, belirli bir süre durumunuzu görmelerini engellemeyi de seçebilirsiniz. Ayrıca, son görülme zamanını “hiç kimse” olarak ayarlayabilir, böylece onu göremezler. Birini engellemeyi seçerseniz, sizi bir kişi grubuna ekleyemezler.

Birini engelledikten sonra, 24 saat boyunca veya siz silene kadar durumunuzu göremezler. Ancak yine de WhatsApp’ı en son ne zaman kullandığınızı görecekler, ancak durumunuzu göremeyecekler.

Yorumlar

Bir yanıt yazın