Ana sayfa Gündem Yavuz Selim Demirağ’a saldırı… Yavuz Selim Demirağ kimdir?

Yavuz Selim Demirağ’a saldırı… Yavuz Selim Demirağ kimdir?

PAYLAŞ
Yavuz Selim Demirağ

Yeniçağ Gazetesi yazarı Yavuz Selim Demirağ, dün gece Türkiyem TV’de yayınlanan “Yeniçağ’da Meydan” programını bitirdikten sonra evinin önünde kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğradı. 

Yavuz Selim Demirağ’ın dün geceki programına katılan Yeniçağ Gazetesi yazarı Murat Ağırel, yaşanan saldırıyı Twitter hesabından duyurdu.

Yeniçağ Gazetesi köşe yazarı Murat Ağırel’in Yavuz Selim Demirağ’a yönelik saldırıya ilişkin açıklaması.
Yavuz Selim Demirağ kimdir?

Murat Ağırel, RS FM’de katıldığı “Ahu Özyurt ile Fotoğrafın Tamamı” programında olaya ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. İşte Ağırel’in açıklamaları:

“Türkiye’de gerçekleri anlatan ve yazan insanlara yönelik yapılan saldırılardan birisi. Bu olay, Ankara’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na saldıranlara kol kanat gerilmesi neticesinde cesaret bulan insanların, doğruları haykıran insanlara karşı eylemlerinin devamıdır. 

Dün program bittikten sonra kanalın servisi var ama ‘Murat ben servisle gitmek istemiyorum, seninle gideyim, hem de özledim yolda biraz sohbet edelim’ dedi. 

Programda kitabım Şaki’yi ve seçim sürecini konuştuk. Arada da birbirimize espriler yaptık. 

Program bittikten sonra gece 11 civarı beraber çıktık. Eve doğru gittik. Apartmanın önüne bıraktım, arabadan inmek için hareket ettim, ‘Sakın inme, yolun çok uzun zaten’ dedi. Ben oradan ayrıldıktan sonra bir araç gelmiş ve kalabalık bir grup Yavuz Ağabey’e elindeki sopalarla vurmaya başlamış. Bu linç girişimidir.

Sadece beyzbol sopalarıyla değil demir sopalarla da vurmuşlar. Orada ciddi anlamda canına kast edildi.”

KILIÇDAROĞLU: TÜRKİYE NEREYE GİDİYOR?

Saldırının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Demirağ’ı tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti. Ziyaretin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, “Türkiye nereye gidiyor?” dedi.

Kılıçdaroğlu, yaşanan olayın Türkiye’nin uluslararası alandaki itibarını da zedelediğini belirtti.

AKŞENER: BUNLAR BİZİ YILDIRAMAZ, YILDIRAMAYACAK!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, saldırıya ilişkin Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Bunlar bizi yıldıramaz, yıldıramayacak!’ ifadelerini kullandı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, saldırıya ilişkin, “Bu saldırı aynı zamanda basın özgürlüğüne karşı yapılmıştır” dedi.

UĞUR DÜNDAR: SALDIRI HEPİMİZE YAPILMIŞTIR

Deneyimli gazeteci Uğur Dündar, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Yavuz Selim Demirağa yönelik alçakça saldırı düşünce ve basın özgürlüğüne, halkın haber alma hakkına, yani hepimize yapılmıştır. Lanetliyor, meslektaşıma büyük geçmiş olsun diyorum” ifadelerini kullandı.


YAVUZ SELİM DEMİRAĞ KİMDİR?

1950 yılında Kayseri’de dünyaya gelen Yavuz Selim Demirağ, Kulesi Askeri Lisesi’nden mezun olduktan sonra Kara Harp Okulu’na girdi. Fakat, çeşitli gerekçelerle okuldan atıldı.

Bu tarihten sonra gazeteciliğe yöneldi. Uzun bir süredir Yeniçağ Gazetesi’nde köşe yazıları kaleme alıyor.

Bir dönem Halk TV ve Ulusal TV’de de program yapan Demirağ, son olarak Türkiyem TV’de “Yeniçağ’da Meydan” adlı programı hazırlayıp sunuyordu.

2016 yılında “İmamların Öcü: Türk Silahlı Kuvvetleri’nde Cemaat Yapılanması” adlı kitabı yayımlandı. Bu kitabında, Türk Silahlı Kuvvetleri’ndeki (TSK) FETÖ yapılanmasını anlattı.

Yorum Yap

Yorum yazın
Please enter your name here