Ana sayfa Gündem Yılmaz Özdil: Sözcü’yü bırakmam için 5 milyon dolar teklif ettiler; kalemim satılık...

Yılmaz Özdil: Sözcü’yü bırakmam için 5 milyon dolar teklif ettiler; kalemim satılık değil

PAYLAŞ
yılmaz özdil

Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, Sözcü gazetesini bırakması karşılığında kendisine 5 milyon dolar para teklif edildiğini söyledi. 

Tele 1’de Tuba Emlek’in sunduğu “Mercek” programına konuk olan Yılmaz Özdil, kendisine bir medya grubundan 5 milyon dolar para teklifi geldiğini açıkladı.

Özdil, yakın bir dönemde Sözü gazetesini bırakması için 5 milyon dolar para teklif edildiğini, Kırmızı Kedi Yayınevi sahibi Haluk Hepkon’un da buna şahit olduğunu belirtti. 

Özdil’in açıklamaları şöyle:

“Sözcü’yü bırakmam karşılığında bana 5 milyon dolar para teklif ettiler. Kırmızı Kedi’nin sahibi Haluk Hepkon da bunun şahididir, çünkü beraberken bu teklif yapıldı. Sözcü’yü bırakıp bu gruba geçmem için bana para teklif edildi. Ben bunu kabul etmedim.  Bunu Sözcü’nün sahibi Burak Akbay da biliyor. Bunu kabul etmedikten kısa bir süre sonra bizim aleyhimizde kripto FETÖ’cüler, ikinci cumhuriyetçiler ve yandaş trollerin bulunduğu troller tarafından ‘Mustafa Kemal’ kitabı hakkında bir kampanya başlatıldı.

Bizi imha edemediler. Ben kendi payıma söylüyorum, Sözcü davası tamamlanana kadar ben Burak Akbay’ı yarı yolda bırakmayacağım. Benim kalemim satılık değil.”

Erken seçim tartışmalarına da değinen Özdil, “Bence AK Parti’nin seçim kararı alıp almayacağının kaderi, geldikleri tarihe, 3 Kasım’a bağlı. Amerikan başkanlık seçimi sonucuna göre Türkiye’de erken seçim olup olmayacağı konusunda ben Yılmaz Özdil olarak ancak o zaman bir şey söyleyebiliyorum. Ama şu açık olarak görülüyor ki; yeni parti oluşumlarından, CHP’nin tırmanışından, İYİ Parti’nin yükselişinden çok rahatsızlar. Özellikle Ali Babacan’dan neredeyse panik seviyesinde çekindiklerini görüyoruz” ifadelerini kullandı. 

Yılmaz Özdil kimdir?

 

Yorum Yap

Yorum yazın
Please enter your name here