YKS tarihi öne mi alınacak? İşte tüm gelişmeler

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) erkene alınacağına yönelik iddialar sosyal medyanın en çok konuşulan konularından oldu. Gözler 4 Mayıs’ta yapılacak kabine toplantısına çevrilmişken, bakanlıklarla görüşme yapan sanatçı Haluk Levent’ten öğrencileri sevindiren haber geldi. Haluk Levent, “Aldığım izlenim bu işin sizlerin istekleri doğrultusunda olacağı” dedi. 

Son günlerde sosyal medyada Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) erkene çekileceğine dair bazı iddialar ortaya atıldı. Bunun üzerine sınava hazırlanan öğrenciler tarafından sosyal medyada “YKS tarihime dokunma” etiketiyle yüz binlerce paylaşım yapıldı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında 4 Mayıs’ta yapılacak kabine toplantısının ardından sınav tarihi konusunda açıklama yapılması bekleniyor.

Sanatçı Haluk Levent, bu konuda kendilerine yardımcı olmasını isteyen öğrencileri kırmayarak bakanlıklarla görüşme gerçekleştirdi. Milli Eğitim Bakanlığı başta olmak üzere 3 bakanlıkla görüşme yaptığını ve öğrencilerin isteklerini belirttiğini söyleyen Haluk Levent, “Pazartesi konu Bakanlar Kurulunda. ‘Haluk abi izlenimin ne?’ diyece olursanız emoji ile belirteyim :)” ifadelerini kullandı. 

Haluk Levent, konuyla ilgili açıklamasını şöyle sürdürdü: “Ben görüşmeler yaptım sadece. Onlara sizlerin isteklerini belirttim. Aldığım izlenim bu işin sizlerin istekleri doğrultusunda olacağı. Ama ben konuştum diye değil onların görüşleri bu yönde gibi.” 

Daha önce haziran ayında yapılması planlanan YKS, koronavirüs tedbirleri kapsamında ertelenmişti. Sınavın 25-26 Temmuz tarihlerinde yapılması planlanıyor. 

ÖĞRENCİLERE DESTEK

Öğrencilere Armağan Çağlayan’dan da destek geldi. Çağlayan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Bu çocuklar öğrenci diye, bu çocukların hayatı da yap boz değil! Bir tarih açıklandıysa artık olay bitmiştir. Sürekli tarih değişmez!” ifadelerini kullandı.

Öğrencilere bir destek de gazeteci Cem Seymen’den geldi. Seymen, sosyal medya hesabından, “Öğrencilerin psikolojisi zaten çok bozuldu. Bu yıl sınava giren gençler hayatlarının en büyük sınavına olağanüstü şartlarda hazırlanmak zorunda kaldılar. Bu gençlere bir de tarih stresi yaşatmayalım. Korona salgını tedbirleri için emeklerimiz de boşa gitmesin” mesajını paylaştı.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın