YSK’nın seçim müdürleri kararına Millet İttifakı’ndan eleştiri

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) İstanbul’da seçim müdürlerine yönelik disiplin soruşturması başlatma ve 13 seçim müdürünü başka illerde görevlendirme kararına Millet İttifakı’ndan eleştiri geldi. 

Akşener: ‘Tekrar iptale bir gerekçe mi hazırlanıyor?’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “YSK’nın açıklamasında ‘Bu nedir’i anlamakta zorlanıyorum. Sayın Erdoğan da anlamakta zorlanıyor. İptal gerekçesi diye ortaya koyulan ‘Devlet memuru olmayan sandık başkanları’ ile ilgili bir tutumla karşılaştık. Bu tutumun karşılığı nedir? İstanbul’daki bütün sandık başkanlarının devlet memuru olması gerekir. Gene aynı şey olmuş, arkadaşlarımız tespit etti. Bunları şikayet ettik. Bir ilçe kabul etti diğerleri reddetti. Tekrar iptale bir gerekçe mi hazırlanıyor? Bunun takipçisi olacağız” diye konuştu.

Özel: ‘Usulsüzlük yaptığı iddia edilen kişilerin yeniden görev yapmasına karar verildi’

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ise YSK’nın kararına ilişkin şu açıklamada bulundu: “Usulsüzlük yaptığı iddia edilen, hedef gösterilen ve onlar yüzünden seçimin iptal edildiği açıkça kısa kararda da gerekçeli kararda da yer alan kişilerin yeniden görev yapmasına karar verdi. Bu konuda YSK’nın açıklamasını biraz yasak savar, biraz saraydan sipariş ve muğlak ifadeler olarak görüyorum.”


YSK’nın gerekçeli kararı açıklandı


Benzer itiraza YSK’nın iki farklı kararı: Mustafakemalpaşa ve İstanbulYayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın