Yüz yüze eğitim ne zaman başlıyor? Bakan Selçuk açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitimle ilgili önemli bir açıklamada bulundu. Selçuk, ilkokullar, köy okulları, 8. ve 12. sınıflar ile özel gereksinimli çocukların okullarında yüz yüze eğitimin 12 Ekim Pazartesi başlayacağını duyurdu.

Milyonlarca öğrenci ve velinin merakla beklediği yüze yüze eğitimin başlayacağı tarih netleşti. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitim ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “12 Ekim Pazartesi, tüm ilkokulları, köy okullarını, 8. ve 12. sınıflar ile özel gereksinimli çocuklarımızın okullarını açıyoruz. Tüm öğrencilerimizle sağlıkla, güvenle buluşmak dileğimiz” ifadelerini kullandı.

Kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yüz yüze eğitimin kapsamını genişletme kararı aldıklarını belirtmişti. Erdoğan ayrıca, “İlk etapta 500 bin öğrencimize ücretsiz tablet bilgisayar vereceğimiz süreci başlattık” demişti.

Okullar, 21 Eylül 2020 Pazartesi günü “aşamalı ve seyreltilmiş” olarak açılmıştı. İlk etapta 1. sınıf öğrencileri okula başlamıştı.

YÜZ YÜZE EĞİTİM NASIL OLACAK?

Bakan Selçuk, yüz yüze eğitim sürecinin nasıl yapılacağı konusunda açıklamalarda bulunmuştu. Selçuk, “Bu kademeler de Sağlık Bakanlığı tavsiye kararları doğrultusunda, sınıf mevcudu yüz yüze eğitim için gruplara ayrılarak azaltılacaktır ve çocuklarımızın okulda kalış süreleri kısaltılacaktır. Eğitim, yüz yüze eğitime ek olarak uzaktan eğitim yolu ile devam edecektir. Böylece hem yüz yüze eğitim hem de uzaktan eğitim imkânları bir arada kullanarak eğitim öğretime devam edilecektir. Sınıf mevcudunda sağlanan azalma, okul servislerine de aynı oranda yansıyacaktır” ifadelerini kullanmıştı.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

“Yüz yüze eğitim ne zaman başlıyor? Bakan Selçuk açıkladı” için bir yanıt

  1. ft avatarı

    açılmazzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

Bir yanıt yazın