zeydan karalar

Zeydan Karalar: 1000 yataklı sahra hastanesinin hazırlıklarına başladık

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, corona virüsü (Covid-19) salgınına karşı hazırlanan acil eylem planı çerçevesinde, 1000 yataklı sahra hastanesinin hazırlıklarına başlandığını söyledi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, corona virüsüne karşı alınan önlemler çerçevesinde, Tüyap Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’ne 1000 yataklı sahra hastanesi kurulması için hazırlıklara başlandığını söyledi. 

Karalar, sosyal medya hesabından paylaştığı videoda şunları kaydetti: “Adana olarak bütün kurumlar, kuruluşlar, STK’lar, özel, kamu müthiş bir diyalogla birlikte mücadele ediyorlar. Halkımız da çok duyarlı sağolsun. Bizim ikazlarımıza çok dikkat ediyor, uyuyorlar. Dolayısıyla Adana’da vaka sayısı çok çok yüksek olmadı. Ama tabii ki tedbirli ve hazırlıklı olmalıyız. Olası vaka artışına hazırlanalım diye bir sahra hastanesi düşündük. Bugün çalışmalara başladık. Sanırım bin yataklı hastane olabilir burası. Şu anda aldığımız bilgiye göre korona hastaları için bin yatak boş Adana hastanelerinde, ama bini geçtiği zaman böyle bir yere ihtiyaç olacak. Şimdiden onu hazır hale getiriyoruz.”


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın