Cumhurbaşkanı Erdoğan: Benim elimde neden nükleer füze olmasın?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, nükleer başlıklı füzeye sahip ülkeleri hatırlatarak, “Birilerinin elinde nükleer başlıklı füze varken, benim elimde olmasın. Bunu kabul etmiyorum” ifadelerini kullandı. 

Sivas’ta düzenlenen Orta Anadolu Ekonomi Forumu’nda konuşan Erdoğan, bölgede nükleer silaha sahip en yakın ülke olarak İsrail’i örnek gösterdi ve “Herkesi de onunla korkutuyor. Biz şuanda çalışmamızı yürütüyoruz” dedi. 

‘Dün elini açan bir orduya sahiptik, şimdi kendimiz üretiyoruz’

Erdoğan, savunma sanayindeki ihracatın 2,5 milyar dolara ulaştığını belirti ve şöyle devam etti: “Dün elini açan bir orduya sahiptik, şimdi kendimiz üretiyoruz, şimdi göğsümüzü gere gere adımları atıyoruz.”

Yüksek faize karşı olduğunu bir kez daha ifade eden Erdoğan, bu konuda iyi bir noktaya gelindiğini ve faiz oranını yüzde 4,2’ye kadar düşürdüklerini söyledi. Erdoğan, şöyle konuştu: “Maalesef bu Gezi olayları vesaireyle beraber dışarıdan çok ciddi bir çelme takıldı ve sıkıntı yaşadık. Bütün bunlarla beraber şu anda yeniden faizde düşüş başladı.”

2020 yılı için yüzde 5 büyüme hedefi

Enflasyonda 10 puan, faizde ve ticari kredilerde 8 puan ve ihtiyaç kredilerinde 10 puan gerileme olduğunu hatırlatan Erdoğan, 2020 yılı için yüzde 5 büyüme hedefi verdiğini söyledi. 


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın