Erdoğan’dan ‘Yüzyılın Anlaşması’na tepki: Bir işgal projesidir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz gün ABD Başkanı Donald Trump’ın İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile birlikte açıkladığı ‘Yüzyılın Anlaşması’nı ‘işgal projesi’ olarak nitelendirdi. 

‘KUDÜS BİZİM KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5’inci Anadolu Medya Ödülleri Töreni’nde konuştu. Orta Doğu Barış Planı olarak adlandırılan ‘Yüzyılın Anlaşması’na değinen Erdoğan, “Yüzyılın Anlaşması diyorlar, bu bir işgal projesidir. Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu’nda haritayı göstermiştim. 1947 yılında Filistin neydi, İsrail neydi. Bugün tamamen yer değiştirmiş. Utanmadan sıkılmadan dünyaya ‘Filistin’e biz yeni haklar getiriyoruz’ diyorlar. Bırakın bu yalanı. Hep söyledim, yine söyleyeceğim: Kudüs bizim kırmızı çizgimizdir. Kudüs satılık değildir” ifadelerini kullandı.

‘TÜRK MİLLETİNİ KARALAMAK İÇİN CANHIRAŞ ŞEKİLDE ÇALIŞAN DEVASA BİR MEKANİZMA BULUNUYOR’

Türkiye aleyhine kamuoyu oluşturma çabaları olduğunu belirten Erdoğan, “Karşımızda, çoğu da ülkemizde üretilen, yalan bilgiler üzerinden Türkiye’yi ve Türk milletini karalamak için canhıraş şekilde çalışan devasa bir mekanizma bulunuyor. Bunun içinde Ermeni lobisi, Rum lobisi, PKK, FETÖ, DEAŞ, bir şekilde kuyruğuna bastığımız başka pek çok kesim var. Öyle şeyler yapıyorlar ki, gerçeğin böylesine ters düz edilmesi karşısında hayretimizi saklayamıyoruz” açıklamasında bulundu. 


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın