Ana sayfa Biyografi Hadi Özışık kimdir? Biyografisi ve hayatı

Hadi Özışık kimdir? Biyografisi ve hayatı

hadi özışık
İnternethaber'in kurucusu Hadi Özışık (Fotoğraf: Hadi Özışık'ın Youtube kanalından alınmıştır.)

Son zamanlarda tartışma programlarında sıkça gördüğümüz Hadi Özışık kimdir? Nereli? İşte Hadi Özışık’ın hayat hikayesi…

İnternethaber Yayın Grubu Başkanı Hadi Özışık, 1962 yılında Iğdır‘ın Tuzluca ilçesinde dünyaya geldi. Kendisi gibi gazeteci olan Süleyman Özışık kardeşidir. 

Küçük yaşlardan itibaren gazeteciliğe ilgi duyan Özışık, 1982 yılında Kars’ta yayın yapan Hüryurt gazetesinde köşe yazıları kaleme almaya başladı. 

Profesyonel anlamda gazetecilik mesleğine ise 1986 yılında Türkiye gazetesinde adım attı. Burada adliye muhabiri olarak görev yapmaya başladı. 

Bir süre sonra Türkiye gazetesinden ayrılan Hadi Özışık, bundan sonraki gazetecilik kariyerinde çok sayıda kurumda çeşitli görevlerde bulundu. Bunları şöyle sıralayabiliriz: Günaydın Gazetesi, Bugün Gazetesi, Meydan Gazetesi, Milliyet Haber Ajansı, Yeni Günaydın Gazetesi, HBB Televizyonu, Kanal 6, Sağduyu Gazetesi, Tercüman Gazetesi, Star Gazetesi, Öncü Gazetesi. 

‘BENİ İNTERNET GAZETECİLİĞİNE İŞSİZLİK İTTİ’

5 Mayıs 2000 tarihinde İnternethaber’i kuran Özışık, bu süreci şu sözlerle anlatıyor: “Beni internet gazeteciliğine işsizlik itti. Öncü’den ayrıldıktan sonra bir süre Sağduyu Gazetesi’nde çalıştım ve orası da kapanınca işsiz kaldım.” [1] İnternethaber, kısa bir süre içerisinde en çok okunan haber sitelerinden biri oldu. 

İşsiz kaldığı süreçte kaleme aldığı “Çiller’e Karşı Kirli Sayfa” adlı kitabı 1998 yılında yayımlandı.

Bir dönem Best FM’de “Konuşan Türkiye” adlı programın sunuculuğunu yaptı. 

2004-2009 yılları arasında Star gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. İnternethaber’de elde ettiği başarının ardından Gazeteoku, İnternetspor, Gazeteciler, Sporoku, Ekofinans ve Memurhaber sitelerini kurdu. 

İnternet haberciliğinin öncü isimlerinden olan Özışık, 2005 yılında İnternet Medyası Derneği’ni kurdu. 

2013 yılında TGRT Haber ekranlarında yayınlanan “Basın Odası” programının sunuculuğunu yaptı. 

KAYNAKÇA

[1] “İmd Başkanı Hadi Özışık: Mahalle Baskısı Yüzünden Çarşaflı Annemle Sokakta Yürüyemiyoruz!”, Türktime, 25 Nisan 2008

Yorum Yap

Yorum yazın
Please enter your name here