ekrem imamoğlu

İmamoğlu Yenikapı’daki araçlarla ilgili konuştu: İade edeceğiz

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün gece saatlerinden itibaren Yenikapı’da sergilenen İBB’ye ait araçlar hakkında konuştu. İmamoğlu, söz konusu araçların iade edileceğini söyledi. 

İmamoğlu, Beylikdüzü Belediyesince düzenlenen “Çardakaltı Sohbetleri”nde Yekta Kopan’ın sorularını yanıtladı. 

Kopan’ın Yenikapı’da sergilenmeye başlayan İBB araçlarıyla ilgili sorusu üzerine İmamoğlu, “İade edeceğiz. Bir kısmını bulamadık. Baktık, bizden önce devretmişler. Olsun. Gitti ya, önemli olan o” ifadelerini kullandı. 

‘Sosyal adaleti sağlayacağız’

Şeffaflığın bu dönemin en büyük ilacı olduğuna dikkat çeken İmamoğlu, “Toplumun beklentilerini biliyorum: Sosyal adalet. Dolayısıyla sosyal adaleti sağlayacağız” diye konuştu.

‘Ben adil olma sözü verdim’

İmamoğlu, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından görevde kaldığı 18 gün boyunca kimseyi işe almadığını belirterek, şöyle konuştu: “6 Mayıs’ta (YSK) karar açıklanıyor. 23 Haziran seçimlerine kadar olan bölümde binlerce eleman işe alınır mı? Ne için ve hangi koşulla işe aldın? Ben adil olma sözü verdim” şeklinde konuştu.

Sivas ziyaretine değinen de İmamoğlu, “Dün Sivas Kongresi’nin 100’üncü yıldönümü vesilesiyle Sivas’a gittim. Belki ‘Tatile gitti’ diye yazarlar! Onur ve gurur duydum” ifadelerini kullandı. 


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın