Meral Akşener Habertürk’te Teke Tek Programında

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Habertürk‘te yayınlanan ‘Teke Tek‘ programında Fatih Altaylı’nın konuğu oldu. Akşener, seçim çalışmaları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Akşener’in açıklamalarından satış başları şu şekilde:

“Milletin bilgi alma hakkının ortadan kalktığı bir karartma var.”

“İç Anadolu’da şaşırtıcı sonuçlarımız var.”

FETÖ’CÜ SUÇLAMALARINA YANIT: “İSPATLAMAYAN ŞEREFSİZDİR”

Akşener FETÖ suçlamaları hakkında şu cevabı verdi: “MHP’nin Genel Başkan adayı olduğum günden beri bu suçlama yapılıyor. Siyasetçi kılıklı insanlar devamlı dedikodu yaptılar. Ellerinde bir belge ve bilgiyi götürüp savcılara veremediler. Olağanüstü hal şartları var bunu yapmaları mümkün. Benim milletvekili dokunulmazlığım da yok. İftira haline geldikten sonra, seyircilerden özür dilerek söylüyorum, elinde bilgi ve belge olanlar derhal savcılığa başvursunlar. Bunu yapmayıp sadece bana iftirada bulunuyorlarsa, iftiralarını ispatlayamayanlar şerefsizdir. Şimdi 2,5 yıldır bu siyasetçi kılıklı insanlar şerefsiz olarak geziyorlar.”

“En son sayın Başbakan TİKA’yı kapatacağımı ve FETÖ terör örgütünden talimat aldığımı söyledi. Siz bu ülkenin koskocaman Başbakanısınız. Adalet Bakanı emrinizde. Herkes emrinizde. Verin talimatı baksınlar. Buradan alıp tutuklasınlar beni. Dokunulmazlığım da yok. Bizim partimizin içinde de FETÖ’cülükten tutuklanan yok. Çok ilginç bir şey var yalnız. Parti üyemiz bir ağır ceza hakimi ve yıllarca FETÖ’cülerle mücadele etmiş bir arkadaşımız Halkbankası ile ilgili açık bilgilerden oluşan bir tweet attı. Bu tweeti sebebiyle Halkbankası, bankamızın itibarını zedeledi diye mahkemeye verdi ve şu anda arkadaşımız tutuklu. Böyle bir abuk sabuk iş var.”

“TİKA’YI KAPATACAĞIMI SÖYLEMEDİM.”

“TİKA’yı kapatacağımı söylemedim. Fakat TİKA yıllık 4 milyar dolar para harcıyor. Eğer cumhurbaşkanı seçilirsem ilk iş olarak bu devletin elindeki arpalık ve çiftlik haline gelmiş bütün kurumları tek tek inceleyeceğiz.”

“Sayın Abdullah Gül’ün Saadet Partisi’nin adayı olmasını isterdim.”

“İKİNCİ TURA KALACAĞIM.”

“Göreceksiniz ikinci tura ben kalacağım. Hem anketler hem de sahadaki gözlemlerimle söylüyorum. ”

KAMPANYA FİNANSMANINI NASIL SAĞLADI?

“Erkek milletvekilleri 5 bin TL ile kadın ve genç milletvekilleri ise 2,5 bin TL ile adaylık başvurusunda bulundu. 2600 milletvekili aday adayı müracaatı oldu. Genel merkezimiz kiralık. Her ildeki temsilciğimizi o ildeki insanlar finanse ettiler.”

“İlk defa Antep’te bize polis eskortu verilmedi.”

“İSRAFA KARŞI SAVAŞ AÇACAĞIZ.”

“Türkiye kamusu dünyanın en pahalı kamusudur. ÖTV ve benzin zamlarının büyük çoğunluğu kamunun harcamalarını karşılamak içindir. Müthiş bir israf var. İsrafa karşı çok ciddi bir şekilde savaş açacağız.”


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın