fatih portakal

Portakal: Sizlerden çekinip habercilik yapmayanın gözü kör olsun

FOX TV Spikeri Fatih Portakal, Mersin Şehir Hastanesi ile ilgili haberinden dolayı hakkında soruşturma açılmasına sert tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada soruşturma açılmasına şaşırmadığını ve beklediğini belirterek haberinin arkasında olduğunu vurgulayan Portakal, “Sizlerden çekinip habercilik yapmayanın gözü kör olsun” dedi.

NE OLMUŞTU?

Fatih Portakal, FOX TV Ana Haberi’nde Mersin Şehir Hastanesi’nde hastaların yaşadığı sıkıntıları içeren bir haberi ekranlara getirmişti.

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ise habere tepki göstererek birilerinin bu haberleri yaptırdığını iddia etmişti.

Bunun üzerine Mersin Şehir Hastanesi yönetimi güvenlik kamerası görüntülerini paylaşmış ve haberin “kurmaca” olduğunu savunmuştu.

Son olarak ise FOX TV Spikeri Fatih Portakal’a Mersin Şehir Hastanesi ile ilgili haberinden dolayı Sağlık Bakanlığı avukatlarının başvurusu üzerine Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Suçlama; “devletin organlarını aşağılama”, “hakaret” ve “iftira.”

Bakırköy 1. Sulh Ceza Mahkemesi, Mersin Devlet Hastanesi ile ilgili habere ilişkin verdiği kararın da cevap ve düzeltme metninin FOX TV Ana Haber bülteninde yayınlanması kararını verdi.

FATİH PORTAKAL RÖNTGEN FİLMİNİ GÖSTERDİ

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’a iftira davası açtığını açıklayan Fatih Portakal, haberinin detaylarını birtakım belgelerle ekrana getirdi.

Ayağının kırık olmadığı söylenen vatandaşın röntgen filmini de ortaya koyan Portakal, “Biz toplumsal haberleri yapmakla kendimizi mükellef hissettiğimiz bir haber kanalıyız. Biz bu haberleri yaparak birtakım aksaklıkları giderdiğimizi düşünüyoruz.” dedi.


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın