Yeni Kurulacak Hükümette MHP’li Bakan Olacak mı?

24 Haziran seçimlerinin ardından kamuoyunun en çok merak ettiği konuların başında yeni kurulacak kabinede AK Parti’nin ittifak ortağı MHP’den isimlerin olup olmayacağı geliyor. 

AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, Habertürk TV’de katıldığı canlı yayında bu konuda önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhur İttifakı’nın bir etik ittifak olduğunun altını çizen Elitaş, “Biz Devlet Bahçeli ile ittifakı konuşurken inanın hiç bu konu hiç gündeme gelmedi. Aynı şey BBP için de geçerli. Çünkü bu ittifak koltuk ittifakı değildi. Bu ittifak, ülkenin beka ittifakıydı.” dedi.

Elitaş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ilkeleri olan bir siyasetçi olduğunu belirterek açıklamalarına şu şekilde devam etti: “O dönemde bununla ilgili herhangi bir pazarlık içinde bulunmadı. Bu açıdan bakıldığından MHP’den kabine için tercihler yapılır mı bilmiyorum. Çünkü parlamentoda sayı önemli. Cumhur İttifakı’nın şu anda parlamentodaki sayısı 344.”

Elitaş, süreç içerisinde her şeyin olabileceğine de ifade ederek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasında bu konunun gündeme gelip gelmeyeceğini bilmediğini söyledi.

Ayrıca Elitaş, AK Parti ile MHP arasındaki ittifakın geleceği hakkında da şu açıklamada bulundu: “Bu ittifak, bir nifak sokulmadığı sürece 2023’e kadar devam edecektir. “


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın