didem arslan yılmaz

Didem Arslan Yılmaz kimdir, kaç yaşında, nereli, eşi kim?

Show TV’de ekrana gelen “Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme” programının sunucusu Didem Arslan Yılmaz, başarılı sunuculuğuyla dikkat çekiyor. İlk kez Flash TV’de kamera karşısına geçen Yılmaz, kariyerinin daha sonraki yıllarında Kanal D, Star TV, CNN Türk ve Habertürk kanallarında görev yaptı.

Didem Arslan Yılmaz kimdir?

Didem Arslan Yılmaz, 12 Ocak 1974 tarihinde İstanbul‘da dünyaya geldi. Babası Kasım Arslan, annesi ise Makbule Arslan’dır.

Yükseköğrenimini 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Basın Yüksekokulu‘nda tamamladı. Üniversitede öğrenim gördüğü sırada, Eminönü Belediyesi tarafından çıkarılan bir dergide çalıştı. Bir süre sonra ise aynı derginin halkla ilişkiler bölümünde çalıştı.

İlk televizyonculuk deneyimini, üniversiteden mezun olduğu 1992 yılında Flash TV‘de yaşadı. Önce sabah kuşağında kadın programı sundu, ardından da haber sundu.

Bir süre Flash TV’de çalıştıktan sonra, Uğur Dündar aracılığıyla Kanal D‘ye geçti. Muhabir olarak başladığı görevini ana haber sunucusu olarak sürdürdü. Serdar Cebe ile birlikte “Çalar Saat” adlı programın sunuculuğunu yaptı.

Kanal D’deki görevinin ardından Uğur Dündar ile birlikte Show TV, Kanal 6 ve Star TV‘de görev yaptı. 2004 yılında CNN Türk’e geçti. Burada hazırladığı “Sahte Ambulanslar” haberiyle Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Ödülü‘ne layık görüldü.

2007 yılında Habertürk‘te görev yapmaya başladı. Burada çeşitli programlar sundu. Öte yandan haber sunuculuğu da yaptı.

Habertürk ekranlarında sunuculuğunu yaptığı en dikkat çekici program “Türkiye’nin Nabzı” oldu. 2016 yılında kısa bir süreliğine CNN Türk’e geçen Didem Arslan Yılmaz, daha sonra tekrardan Habertürk’e döndü.

2017 yılında “Türkiye’nin Nabzı” programı ile Radyo ve Televizyon Gazetecileri Derneği tarafından düzenlenen Medya Oscarları Ödül Töreni’nde “Yılın En İyi Tartışma Programı” ödülünü kazandı.

Didem Arslan Yılmaz, Habertürk’ten ayrılarak Show TV‘ye geçti. Show TV ekranlarında hafta içi her gün “Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme” programını sunmaya başladı. 

Kürşat Yılmaz ile evli olan Didem Arslan Yılmaz’ın bu evliliğinden Mina adında bir kızı dünyaya gelmiştir.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın